คำอธิบาย
คุณสมบัติ Server LENOVO ThinkSystem SR630 V4 (7DG9S1XJ00)
| แบรนด์ / โมเดล | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkSystem SR630 V4 (7DG9S1XJ00) |
| ข้อมูลจำเพาะ | |
| Processor | 1x Intel Xeon 6505P (2.2GHz up to 4.1GHz, 12C/24T, 48MB Cache), TDP 150W |
| AI Engine | None |
| Chipset | N/A |
| Graphics | None |
| Main Memory | 1x 16GB TruDDR5 6400MHz (1Rx8) RDIMM |
| Memory Slot | N/A |
| Max Memory | N/A |
| Storage | 2x 2.5″ VA 480GB Read Intensive SATA 6Gb HS SSD v2 |
| Storage Slot | 1x 1U V4 8×2.5″ SAS/SATA Backplane |
| Expansion Slots | 1x Full Height+Low Profile Riser1 Cage |
| Optical Disk Drive | N/A |
| Audio | None |
| Audio Jack | None |
| OS | None OS |
| Special Feature | • RAID : RAID 5350-8i PCIe 12Gb Adapter (Support Raid 0, 1, 10, 5) • Systems Management : XClarity XCC3 premier – FOD • Form Factor : 1U Rack |
| การเชื่อมต่อ | |
| Network | Broadcom 5719 1GbE RJ45 4-port OCP Ethernet Adapter |
| Wireless | None |
| Bluetooth | None |
| Port | N/A |
| กำลังไฟ | |
| Power Supply | 2x 800W 230V/115V Platinum CRPS Hot-Swap Power Supply v1.5 |
| ข้อมูลทั่วไป | |
| Dimension (cm) | (W x L x H) : 0.00 x 0.00 x 0.00 cm |
| Package Dimension (cm) | (W x L x H) : 0.00 x 0.00 x 0.00 cm |
| Net Weight (kg) | 0.00 kg |
| Gross Weight (kg) | 0.00 kg |
| Volume (cm³) | 0.00 cm³ |
| Keyboard | None |
| Mouse | None |
| CardReader | None |
| การรับประกัน | |
| warranty | 3-3-3 |




