คำอธิบาย
คุณสมบัติ AIO Asus V440VAK-WPC072WA
| แบรนด์ / โมเดล | |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Model | V440VAK-WPC072WA |
| ข้อมูลจำเพาะ | |
| Processor | Intel Core i7-13620H (2.4GHz up to 4.9GHz, 24MB Intel Smart Cache) |
| Chipset | N/A |
| CPU Series | i7 |
| AI Engine | None |
| Graphics | Integrated Graphics : Intel Graphics |
| Display Screen | 23.8″ 1920×1080 (FHD) 16:9, Wide view, 100Hz, Anti-glare, 250nits, 100% sRGB |
| Main Memory | 16GB DDR5 SO-DIMM |
| Memory Slot | 2x DDR5 SO-DIMM slot |
| Max Memory | N/A |
| Storage | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Storage Slot | N/A |
| Optical Disk Drive | None |
| Web Camera | • 1080p FHD camera with IR function to support Windows Hello • With privacy shutter |
| Sound Technology | HD Audio |
| Audio Jack | 1x 3.5mm combo audio jack |
| Speaker | • Built-in array microphone • Built-in speakers |
| OS | Windows 11 Home + Microsoft Office Home 2024 + Microsoft 365 Basic |
| การเชื่อมต่อ | |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | Wireless 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 2.0 Type-A 1x HDMI out 1.4 |
| CardReader | N/A |
| กำลังไฟ | |
| Power Adapter | ø4.5, 120W AC Adapter, Output: 20V DC, 6.0A, 120W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Battery | None |
| ข้อมูลทั่วไป | |
| Dimension (cm) | (W x L x H) : 54.10 x 21.00 x 41.60 cm |
| Net Weight (kg) | 6.90 kg |
| Package Dimension (cm) | (W x L x H) : 18.00 x 64.00 x 50.00 cm |
| Gross Weight (kg) | 9.10 kg |
| Volume (cm³) | 57,600.00 cm³ |
| Material | N/A |
| Keyboard Type | ENG/TH Keyboard |
| Backlit | None |
| Touchpad | None |
| Finger Print | None |
| การรับประกัน | |
| warranty | 3-3-3 |









